ZERDEÇAL TOZ  50 GR.
ZERDEÇAL TOZ  50 GR.

zerdeçal toz 50 gr. (86945210002)

Fiyat : ₺7,00

zerdeçal yüzyılların en popüler baharat ı .baharat yolunun favorisi

zerdeçal her türlü kilinik araştırma da beyin ve hücre sağlığına önemli katkısı olduğunu ispat eden ender bir bitkidir. 
zayıflamak isteyenlerin ,beyin aktivitesini arttırmayı düşünenlerin ilk başvuru kaynağıdır.

1.zerdeçal güçlü tıbbi özellikleri olan biyoaktif bileşenler içerir

zerdeçal, hindistan'da binlerce yıldır baharat ve şifalı bitki olarak kullanılmıştır. curcumin zerdeçalın ana aktif bileşenidir. güçlü anti-inflamatuar etkileri vardır ve çok güçlü bir antioksidandır.

zerdeçalda hangi vitaminler var?

100 g zerdeçalda aşağıdakiler bulunur:

kalori: 354 kcal

karbonhidrat: 64.9 g

protein: 7.83 g

lif: 21.2 g

toplam şeker: 3.21 g

kalsiyum: 183 mg

demir: 41.4 mg

magnezyum: 13.0 mg

fosfor: 18.1 mg

potasyum: 2525 mg

sodyum: 38 mg

toplam yağ: 9.88 g

doymuş yağ: 3.12 g

trans yağ: 0 g

doymamış yağ: 2.18 g

tekli doymamış yağ: 1.66 g

kolesterol: 0 mg

a vitamini: 0 ıu

c vitamini: 25.9 mg
 

 

zerdeçal vücudun antioksidan kapasitesini önemli ölçüde artırır

 

oksidatif hasarın, yaşlanma ve birçok hastalığın ardındaki mekanizmalardan biri olduğuna inanılmaktadır ve eşlenmemiş elektronları bulunan, yüksek derecede reaktif moleküller olan serbest radikaller içerir. serbest radikaller, yağ asitleri, proteinler veya dna gibi önemli organik maddelerle reaksiyona girme eğilimindedir. antioksidanların bu kadar faydalı olmasının ana sebebi, vücudunuzu serbest radikallerden koruyabilmeleridir. curcumin kimyasal yapısı nedeniyle serbest radikalleri nötralize eden güçlü bir antioksidandır. ayrıca, curcumin vücudunuzun kendi antioksidan enzimlerinin aktivitesini artırır.
 

 

curcumin geliştirilmiş beyin fonksiyonu ve düşük beyin hastalıkları riski ile bağlantılı nörotrofik faktörü artırır

 

nöronların erken çocukluktan sonra bölünemedikleri ve çoğalamayacaklarına inanılıyordu. ancak, bunun mümkün olduğu artık bilinmektedir. nöronlar yeni bağlantılar oluşturabilirler, ancak sadece beynin belirli bölgelerinde çoğalabilir ve sayı olarak artırabilirler. bu sürecin ana faktörlerinden biri beyninizde çalışan bir büyüme hormonu türü olan beyin kaynaklı nörotrofik faktördür (bdnf). depresyon ve alzheimer hastalığı da dahil olmak üzere birçok yaygın beyin bozukluğu bu hormonun seviyesinin azalmasıyla ilişkilendirilmiştir. ilginç bir şekilde, curcumin bdnf'in beyindeki seviyelerini artırabilir. böylece, birçok beyin hastalığının ve yaşla ilişkili gerilemenin geciktirilmesinde ve hatta tersine çevrilmesinde etkili olabilir. ayrıca belleği iyileştirebilir, bu da bdnf seviyelerinin etkileri göz önüne alındığında mantıklı görünmektedir.
 

 

curcumin kalp hastalığı riskini azaltabilir

 

kalp hastalığı, dünyada gerçekleşen ölümlerin en önemli sebebidir. araştırmacılar yıllardır kalp hastalıkları hakkında araştırmalar yapmışlar ve neden olduğu hakkında çok fazla şey öğrenmişlerdir. aslında kalp hastalığı inanılmaz derecede karmaşıktır ve çeşitli değişkenler buna neden olabilir. fakat curcumin kalp hastalığı sürecinde birçok adımı tersine çevirebilir. kalp hastalıkları söz konusu olduğunda curcuminin ana faydası, kan damarlarınızın astarı olan endotelin işlevini iyileştirmektir. endotelinizin kan basıncını, kan pıhtılaşmasını ve diğer çeşitli faktörleri düzenler. bu yüzden endotel disfonksiyonunun, kalp hastalığının önemli bir itici gücü olduğu düşünülmektedir. çeşitli çalışmalar, curcuminin endotel fonksiyonunda iyileşmelere yol açtığını göstermektedir.

 

 

 

 

zerdeçal kanseri önleyebilir ve belki de tedavi edebilir

 

kanser, kontrolsüz hücre büyümesi ile karakterize oldukça kötü bir hastalıktır. birçok farklı kanser türü bulunmaktadır ve bazılarının curcumin takviyelerinden etkilendiği görülmektedir. curcumin, kanser tedavisinde yararlı bir bitki olarak çalışılmış ve curcuminin kanserin büyümesini, gelişimini ve moleküler düzeyde yayılmasını etkilediği bulunmuştur. yapılan çalışmalar kanserli hücrelerin ölümüne katkıda bulunabileceğini ve anjiyogenezin (tümörlerdeki yeni kan damarlarının büyümesini) ve metastazı (kanserin yayılımını) azaltabileceğini göstermiştir. çoklu çalışmalar ise, curcuminin laboratuardaki kanserli hücrelerin büyümesini azaltabildiğini ve deney hayvanlarında tümörlerin büyümesini önleyebileceğini göstermektedir. sonuç olarak zerdeçal kanser tedavisi sürecinde etkili olabilir.

zerdeçal en güzel nasıl tüketilir:
zerdeçal en güzel şu şekilde tüketilir. günün ortasında bir kase doğal mayalanmış yoğurt bir tatlı kaşığı zerdeçal,bir tatlı kaşığı ısırgan tohumu,yarım tatlı kaşığı zencefil, yarım tatlı kaşığı karabiber bir kaç damla limon ile karıştırılıp yendiğinde müthiş bir etki meydana getirerek bağışıklık sisteminin gücünü on kat arttırır.