taşköprü sarımsak
SARIMSAK KÜÇÜK DİŞ

taşköprü sarımsak (869452100023)

Fiyat : ₺45,00

sarmısak zengin selenyumlu toprağı  ve genetiği yüzyıllardır hiç değişmeden tohumuyla  bu topraklarda en zengin aromasına kavuşur. onu çin ve diğer sarmısaklardan ayıran en büyük özelliği budur. coğrafi olarak işaretlenmiş ve koruma altına alınmıştır.

 

 

antibiyotik varolmadan önce vardı.Mısır gençlik ve canlılığı onda buldu.Veba zamanında vebadan koruyan en büyük etmen hala aramızda.Taşköprü sarımsağı selenyum oranı en yüksek şifa kaynağı.

 

 

Sarımsak nelere iyi gelir ?

kanı temizler,akciğer ,karaciğer ,safra kesesi ve kalbi kuvvetlendirir. iltihabı kurutur ve bütün hastalıkları yok eder.Atardamarlarda ki kireçlenme ,daralma ve tıkanıklığı gidermek için sarımsaktan daha iyi ilaç yoktur. kurtları döker ,tüberküloz bakterisi dahil zararlı mikropları ,virüsleri ve parazitleri öldürür , tansiyonu ve ateşi düşürür ,kanı sulandırır,iştahı açar .Ateşli şişlikleri indirir ,iltihaplı yarayı kapatır; kanı kolesterolden arındır,yüz rengini güzelleştir ,salgı bezlerinin normal çalışmasını sağlar .bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ,genetik mutasyonlara karşı direnci arttır….

detaylı bilgilendirme ve zengin içerik için blogumuz hizetinizdedir.https://yedibolgedortiklim.wordpress.com/2020/07/09/sarimsak/