keçiboynuzu 100 gr
KEÇİBOYNUZU 100 GR

keçiboynuzu 100 gr (869452100111)

Fiyat : ₺3,00

faydaları:
a, b ve e vitaminleri ile bol miktarda potasyum, kalsiyum ve fosfor içerir. keçiboynuzu ve pekmezi yüksek besin değeri ile özellikle zayıflık çekenlere ve gelişim çağındaki çocuklara oldukça faydalı bir besindir.
keçiboynuzu kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı) içindeki e vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.
balgam söktürür, göğsü yumuşatır, bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir.
yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir.
bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. mideye kuvvet verir. yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
yüksek doğal şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (a, b, b2, b3, d) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.insanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir.