KEÇİ BOYNUZU PEKMEZİ 500 CC
KEÇİ BOYNUZU PEKMEZİ 500 CC

keçi boynuzu pekmezi 500cc (869452100115)

Fiyat : ₺55,00  + KDV
KDV Dahil : ₺59,40

%100 doğal keçi boynuzu pekmezi

– antioksidan özelliklerinden dolayı doğal bir antibiyotik özelliği olan keçiboynuzu, kalp ve damar sağlığına faydalıdır. kanı temizler ve damar tıkanıklıklarının giderilmesine yardımcı olur.

– astım atakları ve bronşit hastalıklarına iyi gelen keçiboynuzu balgam söktürücüdür ve şiddetli öksürüklere karşı çok etkilidir.

– bağırsak ve sindirim sistemine olumlu katkıları vardır. kabızlığı önler. bağırsak kurdu, bağırsak paraziti gibi rahatsızlıkların tedavisinde yardımcıdır.

– içerdiği lifler dolayısı sindirim sistemini koruyucu etkisi vardır. aynı zamanda lif içeriği kilo vermeye de yardımcı olur.

– keçiboynuzu tam bir enerji deposudur, ayrıca cinsel gücü de arttırıcı özelliği vardır. erkeklerde sperm miktarını çoğalttığı gözlemlenmiştir.

 

– kalsiyum açısından zengin olan keçiboynuzu kemik sağlığına katkı sunar. yüksek düzeyde kalsiyum içeriği çocukların kemik gelişiminde olumlu etkiler yaparken, yaşlılarda da kemik erimesine karşı fayda sağlar.

– çeşitli alerjik hastalıklara karşı önleyici ve tedavi edici özelliği vardır.

– keçiboynuzu pekmezi, bağışıklık sistemini güçlendirir. bu özelliği sayesinde soğuk algınlığına karşı vücudu korur.

– karaciğer, akciğer ve bağırsakları temizler. vücuttan serbest radikallerin atılmasına yardımcı olur.

– midedeki şişkinliği gidererek mideyi rahatlatır.

– sigaranın zararlarını azaltarak, akciğer kanserine yakalanma riskini azaltır.

– diş etlerini güçlendirerek düzenli kullanımı halinde dişleri beyazlatır.

– keçiboynuzu pekmezi içeriğindeki e vitamini ile özellikle anemiye iyi gelir. keçiboynuzu pekmezi kansızlık şikâyeti olan bebeklerde çok faydalıdır.

– keçiboynuzu kan şekerini düzenleyerek kötü kolesterolü azaltır ve bu özelliğinden dolayı şeker hastalığına karşı önemli bir antioksidan görevi görür.