alıç sirkesi
alıç sirkesi

Alıç sirkesi (869452100281)

Fiyat : ₺35,00  + KDV
KDV Dahil : ₺41,30

%100 doğal fermantasyon yöntemi ile yapılan sirkelerimiz hizmetinizde...hiçbir kimyasal katkı maddesi yoktur...bağırsak sağlığımız için sirkenin probiyotik özelliğinden ve meyvelerin aromasından faydalanmak gerek...

 • * yapılan çalışmalara göre, alıç sirkesinin faydaları arasında yüksek tansiyonu düşürmesi sayılabilir. hipertansiyonu düşürücü etkisi vardır.
  * kalbe iyi gelir.
  * anjin yani göğüs ağrısını hafifletici etkisi olması da alıç sirkesinin faydaları arasındadır.
  * strese karşı etki ederek rahatlatıcı etki sağlar. gerilim sonucu oluşan kan basıncını azaltır, böylece strese karşı etki eder.
  * fareler üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, alıç sirkesi kötü kolesterolü düşürür. yani kolesterol seviyesini de dengeler.
  * güçlü bir antioksidan kaynağıdır. antioksidanların kalp rahatsızlığını azalttığı, kalp krizi ve felç riskini düşürdüğüne dair düşünceler bulunmaktadır. bu nedenle antioksidan içeriği yüksek besinler tüketmek kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranını düşürebilir.
  * uykusuzluğa iyi gelmesi de alıç sirkesinin faydaları arasındadır.
  * menopoz nedeniyle kadınlarda sıcak basması, terleme, bunalma gibi durumlar görülür. yumurtalıklara etki ederek menopoz döneminde rahatlamaya yardımcı olur.
  * hazımsızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. sindirimi rahatlatır. sindirimi rahatlatmasının yanı sıra, ishal ve mide ağrısı için de faydalıdır.
  * karaciğere de faydası vardır.
  * alıç sirkesi böbrek rahatsızlıklarına iyi gelmesiyle de ünlenmiştir.
  * kış aylarında sık sık yakalandığımız grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı fayda sağlaması da alıç sirkesinin faydaları arasındadır.
  * kalp gibi damar sistemine de yararı bulunmaktadır.
  * beyni güçlendirerek hafızayı da kuvvetlendirir. unutkanlığı önler.
  * şeker hastalığı yani diyabet rahatsızlığı olan kişiler de alıç sirkesini kullanabilir.
  * idrar söktürücü özelliği olması da alıç sirkesinin faydaları arasındadır.
Benzer Ürünler