acı kavun yağı-100 ml.
acı kavun yağı-100 ml.

Acı kavun yağı-100 ml.

Fiyat : ₺75,00  + KDV

acı kavun bitkisinin(acıdülek,acıhıyar ,cırlatan ,ebu cehil karpuzu, eşek hıyarı)doğal yöntemlerle elde edilmiş yağı

acı kavun nedir?

sararmış, olgun acı kavunlar ilaç olarak kullanılır. acı kavun suyu mükemmel bir temizleyici ve eritici olup ,derin tabakalarda depolanan ve yıllarca saklanan fazlalıkları ve zararlı maddeleri söküp dışarı atar. kabuğu ve çekirdekleri çok zehirlidir. tedavide suyu ve etli kısmı kullanılır. olgunlaşmadan daha yeşilken kullanılırsa zehirleyebilir ,ishal eder ve kusturur. kurutulmuş ve öğütülmüş kabuğun 1 gramı, tohumun yarım gramı yada kökünün 2 gramını yutmak öldürücü olabilir.  zehrini hafifletmek için bal şerbeti içilmelidir. acı kavun suyu ,yaprağının suyundan daha kuvvetlidir.

nelere iyi gelir?

felce, kaşıntıya, karaciğer hastalıklarına ,siroz ,böbrek ve mesane hastalıklarına ,romatizma ,gut ve kadın hastalıklarına çok iyi gelir. kan ve safrayı inceltir.baş ağrısı ve migren i geçirir.yılan ve akrep sokmasına karşı panzehirdir ancak kurallarına uygun kullanılmalıdır. acı kavun ağız yoluyla, vajinaya koyularak, kulağa damlatılarak, buruna çekilerek veya cilde sürülerek kullanılır.

acı kavunu nasıl kullanabiliriz:

 

 

 

 

detaylı bilgilendirme ve zengin içerik için blogumuz hizetinizdedir.https://yedibolgedortiklim.wordpress.com/2020/07/03/aci-kavun-ve-yagi/

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR